Audiostacja

PreSonus Studio One 2.6

Firma PreSonus nieustannie dokłada starań i ulepsza aplikację Studio One. Najnowsza wersja Studio One 2.6, w której doszło kilka naprawdę ciekawych funkcji, posiada także trzy istotne dodatki, które na pewno ci się spodobają.


Jeszcze lepsza integracja z mikserem StudioLive 32.4.2AI
Do wszystkich mikserów z serii StudioLive™ dodawana jest aplikacja Capture™, prosty program do nagrywania oparty na tym samym silniku audio, co Studio One. Najnowsza wersja Capture 2.1 [tak, PreSonus pracuje też nad rozwojem Capture!] umożliwia zapis pełnych scen miksera StudioLive z serii AI w ramach sesji Capture, w tym ustawienia poziomów, panoramy, wyciszenia oraz ustawienia Fat Channel.

Studio One zawsze bez problemu otwierał sesje Capture. W wersji 2.6 można teraz otworzyć tego typu sesję razem ze skojarzoną z nią sceną miksera StudioLive z serii AI.

Kiedy zaimportujesz do StudioOne sesję Capture z zapisanymi ustawieniami miksera StudioLive AI, będziesz mógł odtwarzać ścieżki z użyciem nowej w Studio One 2.6 wtyczki Fat Channel. To nie brzmi jak Fat Channel, to jest Fat Channel. Teraz usłyszysz sesję z Capture w StudiOne dokładnie tak, jak brzmiała przy odtwarzaniu przez StudioLive.

Co więcej, presety Fat Channel możesz przesyłać między StudioLive a wtyczką oraz korzystać z nich tak, jak chcesz, na obu platformach!

Dokładnie tak, możesz uruchomić plug-in Fat Channel na ścieżkach w Studio One nawet, jeśli nie posiadasz StudioLive. Fat Channel w Studio One to jedyna w swoim rodzaju, znakomita i wszechstronna wtyczka typu channel strip.

Dostęp do serwisów Nimbit i SoundCloud na stronie startowej
Bezpośrednio z poziomu Studio One możesz połączyć się z serwisem Nimbit® i załadować swoje miksy i projekty. Nimbit to jeden z wiodących serwisów internetowych dla twórców będący znakomitym narzędziem do szybkiej sprzedaży i promocji nagrań. Ta funkcja od zawsze była łatwa w użyciu.

Jednak teraz jest jeszcze bardziej "łatwa w użyciu”. Na stronie startowej Studio One jest zakładka, przez którą jeszcze łatwiej połączysz się z Nimbit. Zakładka Nimbit Dashboard umożliwia dostęp do aktualnych statystyk konta użytkownika w Nimbit [takich jak liczba fanów, aktywne promocje i sprzedaż], które są uaktualniane w czasie rzeczywistym. Dodatkowo, otrzymasz wiadomości z poradami, jak mobilizować fanów i klientów, i jak zwiększyć sprzedaż.
W zakładce SoundCloud na stronie startowej masz dostęp do statystyk swojego konta SoundCloud i danych dotyczących aktywności.
Zrób kolejny krok do przodu, jeśli chodzi o marketing i narzędzia do sprzedaży własnej muzyki.

Lepsza współpraca ze sterownikami Mackie Control i HUI
Jedną z mocnych stron Studio One jest prosta i pełna integracja z urządzeniami zewnętrznymi, czy chodzi o kontrolery muzyczne, moduły dźwiękowe, procesory sygnałowe lub sterowniki. Sterowniki wykorzystujące protokoły Mackie Control albo HUI zawsze idealnie współpracowały ze Studio One.

W wersji 2.6 ulepszono obsługę Mackie Control i HUI, dzięki czemu użycie tych kontrolerów ze Studio One jest łatwiejsze niż do tej pory.

Wśród nowych funkcji znalazły się m.in. obsługa Send’ów i nawigacja slotów Send, mapowanie Control Link, chwilowe funkcje Mute/Solo, tryb Track Edit, tryb FX Bypass [przycisk EQ] i znacznie więcej.


Wielka Szóstka w wersji 2.6

Import scen StudioLive/Capture*
Przy otwarciu w Studio One 2.6 sesji Capture 2.1 z przypisaną sceną z mikserów StudioLive serii AI, automatycznie importowane są wszystkie pozycje tłumików, panoramy, wyciszenia i ustawienia Fat Channel na każdej ścieżki.

Wtyczka Fat Channel na pokładzie*
W programie działa nowa wtyczka Fat Channel, będąca natywną wersją Fat Channel z mikserów StudioLive serii AI. Presety Fat Channel są kompatybilne z ich odpowiednikami dla DSP i można je eksportować ze Studio One do miksera StudioLive AI korzystając z aplikacji Universal Control.

Zakładka Nimbit na stronie startowej*
Zakładka Nimbit Dashboard umożliwia dostęp do aktualnych statystyk konta użytkownika w Nimbit [takich jak liczba fanów, aktywne promocje i sprzedaż], które są uaktualniane w czasie rzeczywistym. Dodatkowo, użytkownik dostaje wiadomości z poradami, jak mobilizować fanów i klientów, aby zwiększyć sprzedaż.

Zakładka SoundCloud na stronie startowej*
W zakładce SoundCloud na stronie startowej masz dostęp do statystyk swojego konta SoundCloud i danych dotyczących aktywności.

Lepsza współpraca z kontrolerami sprzętowymi
Lepsza integracja z kontrolerami Mackie Control / HUI obejmuje obsługę Send’ów i nawigację wśród slotów Send, mapowanie Control Link, chwilowe funkcje Mute/Solo, tryb Track Edit, tryb FX Bypass [przycisk EQ], dodanie insertu/sendu/instrumentu, listę wtyczek/instrumentów, nawigację po liście presetów i znacznie więcej.
Integracja z SSL Nucleus z użyciem protokołu Mackie Control. W SSL Nucleus zapisany jest schemat dla Studio One z dodatkowymi ustawieniami i funkcjami.

Nowe funkcje metronomu

- Opcja nagrywania z naliczeniem w postaci kliku  Naliczenie [count-in] jest widoczne w postaci cyfr po naciśnięciu przycisku Record
- Funkcja przesunięcia kliku na połowę uderzenia [half-beat], z regulacją głośności i wyborem próbki
- Funkcja Repeat Accent: powtarzane akcenty dla metrum, z podziałem triolowym
- Osiem nowych dźwięków kliku
- Można dodać własne próbki kliku, metodą przeciągnij-i-upuść i przez menu
- Ścieżka audio z wyrenderowanym dźwiękiem kliku
-Presety dla kliku: Wszystkie ustawienia metronomu, w tym brzmienia kliku można zapisać w postaci presetu

 

* Niedostępne w wersji Studio One Free.