Audiostacja

SM Pro Audio wkracza do studia w formacie API 500!

Standard API 500 [zwany też czasem "lunchbox"] to genialny wynalazek firmy API: specjalnej konstrukcji ramki wyposażone w zasilacz służące do "hostingu" najróżniejszej maści modułów - preampów, korektorów, kompresorów i całej masy innych urządzeń audio. Przewaga standardu 500 nad "oddzielnymi" urządzeniami to mniejsze rozmiary i niższy koszt wynikający choćby z faktu, iż moduły nie muszą mieć własnego zasilacza i pełnej obudowy.

Za ten popularny system wzięła się też firma SM Pro, która wchodzi na rynek z całą gamą urządzeń, które znajdują się w obydwu grupach - mamy więc zarówno ramki jak i moduły.

Ramki:

Dostępne w kilku wersjach - na jeden, trzy lub osiem modułów z serii 500. Po pierwsze nie są drogie, a po drugie wyposażone są w bardzo ciekawą funkcjonalność pozwalającą na łączenie modułów między sobą, co pozwala chociażby na "zbudowanie" własnego channel stripa i/lub używanie poszczególnych modułów razem bądź oddzielnie. Za pomocą kilku przełączników możemy wyjście jednego modułu łączyć z wejściem kolejnego [np. preamp=>kompresor=>EQ], lub wysyłać sygnał na kilka modułów jednocześnie [np. kompresja równoległa].

Do tego ramki firmy SM Pro mają sporą wydajność prądową, czym na pewno przewyższają konkurencyjne konstrukcje.

Do dyspozycji mamy: JuiceRack 1, JuiceRack 3, JuiceBlock 3 i JuiceRack 8. Jest w czym wybierać.

Moduły:

Na początek są trzy, wszystkie bardzo oryginalne i pięknie wykonane.

Tubebox - połączenie przedwzmacniacza lampowego i kompresora optycznego za niespotykanie małe pieniądze.
MBC 502 - wielopasmowy [!] kompresor optyczny. Bardzo kreatywne urządzenie.
PEQ 505 - 5-pasmowy [tak!] w pełni parametryczny korektor. Tego jeszcze nie było.

Wszystkie urządzenia dostępne są od ręki.

Pierwsze testy pokazują, że mamy do czynienia z wysokiej jakości konstrukcjami, które na pewno zadomowią się w wielu studiach nagrań. Zachęcamy do zapoznania się z tą interesującą ofertą.